#OURGOALISTHEFUTURE

Тековна програма

2019-10-1700:00Секторче - Сектор 909TBA

Уста На Уста

Oliver Mitkovski Dusica Nastova

Овој четврток започнуваме со нов концепт на забави. Уста на Уста ќе ве остави без зборови. Настаните ќе се случуваат во засебен дел од диското - ново Секторче! Први гости кои ќе го сефтосаат пултот во Секторче ќе бидат Oliver Mitkovski и Dusica Na...
2019-10-1800:30Сектор 909200

Bruv & Milan Serafimov

Милан Серафимов Bruv

Овој петок ги имаме Bruv и Милан Серафимов...
2019-10-1900:30Сектор 909TBA

Orlando Voorn

Orlando Voorn Alex Acid

Orlando Voorn е еден од првите холандски артисти кој го поврзуваат Детроит и Амстердам во раните 90-ти. Поранешен DMC шампион во миксање овој исклучителен продуцент е креатор на една од најдобрите детроитски техно траки “Game One” издадена за Metropl...

Сите настани

Најнови Постови

2019-10-16bozho

Ulterior: September Favorite Mixes

Од пред неколку месеци почнав да ги одвојувам моите омилените миксови во месечна плејлиста. Стилски плејлистата е разновидна, содржи амбиент, техно диско, хаус... Миксови кои ми оставија особен впечаток се подкастот за Dekmantel на Lauren Hansom, Be...
2019-10-03bozho

Ulterior September Favorites

Како Диџеј и љубител на музика јас поминувам по неколку саати секој ден преслушувајќи и сортирајќи нова музика. Ова значи "чешлање" на SoundCloud, Spotify како и многу музички портали, како и правење на плејлисти со она што ми остава добар впечаток. ...
2019-09-17bozho

Interview: ReKonekt

Како започна Конект Фестивал? Идејата произлезе сосема спонтано кога со екипа на луѓе почиствувавме дека нешто во средношколскиот живот фали, нешто што ќе ја подигне и сплоти ведрината и енергијата на секој од нас. Секако, на почетокот изворот на мот...
2019-09-06bozho

Нашиот омилен микс од DJ Nobu

Мојот омилен микс од DJ Nobu е подкаст снимен за Trax Magazine пред околу една година. Одличен warm up за она што следи вечерва. ...

Сите постови

Најнови Подкасти

2019-10-07

Podcast 002: Wes Baggaley - Winter Club Opening

На 10ти Октомври стартаме зимска сезона. Ништо повеќе не ви кажуваме, освен дека за гостин имаме еден супер лик. Подоле читнете кој е, што е и зошто ни е битен. Покрај интервјуто, Wes склопи супер промо микс во којшто може да чуете траки од Secretsun...
2019-09-04

Podcast 001: Roberto Bosco

Откако пред некое време го започнавме Livecast серијалот на миксови снимени во Сектор 909, време е да го започнеме и серијалот на ексклузивни миксови снимени за Сектор 909. Прв во редот е Roberto Bosco, кој настапува во петок заедно со DJ Nobu. Повеќ...
2019-06-04

Livecast 003: DJ UX & Soul Case

For the third installment in our series of live recorded mixes we are releasing a back to back DJ set by DJ UX & Soul Case, recorded in the winter club Sektor 909 on the party with Gerd Janson. Enjoy! ...
2019-05-28

Livecast 002: Sasho Uzun

За вториот дел од нашиот Livecast микс серијал го имаме нашиот резидент диџеј Sasho Uzun. Сетот е снимен вечерта кога Сашо загреваше пред SAM од издавачката куќа Delaphine. Enjoy! Tracklist: 1. Kenny Larkin - Butterflies 2. Smallpeople - The Loon’...

Сите подкасти

Најави се со Фејсбук

Пристап до

Најнови информации
Приватни Настани
Ексклузивна содржина
Посебни понуди