Playlist: Henrik Schwarz

2019-06-03

bozho

На само неколку дена од настапот на Henrik Schwarz во летниот клуб Сектор 909 ви припремивме плејлиста со негова авторска музика.

Опусот на Henrik Schwarz е огромен. Тој редовно издава музика и ремиксува за реномирани издавачки куќи (Innervisions, Ostgut Ton, Watergate, Mule, Studio !K7), а и често соработува со музичари од врвен калибар: Kuniyuki, Âme/Dixon, Carl Craig... Музиката опфаќа различни правци и стилови, од органски афрички звук па се до класичен клубски ритам.

Повеќе инфо за неговите изданиа тука.

Уживајте во селекцијата на дел од музиката на Henrik Schwarz во плејлистата подоле.

Music by Henrik Schwarz

Artist - Track
-
ArtistTrack
1Omar feat. Stevie WonderFeeling You (Henrik Schwarz remix)
2Amadou & MariamJe Pense A Toi (Henrik Schwarz Remix)
3Henrik SchwarzNot Also You
4Ebo Taylor & Pat ThomasEne Nyame 'A' Mensuro (Henrik Schwarz Blend)
5Henrik SchwarzTake Words In Return
6Bill WithersWho Is He (Henrik Schwarz Edit)
7Carl Craig feat. Francesco Tristano, Les Siècles & FX RothThe Melody (Henrik Schwarz Remix)
8Asembi Ara AmbaY-Bayani & Henrik Schwarz Remix
9Emmanuel JalKuar (Henrik Schwarz Remix)
10Mari BoineVuoi Vuoi Me (Henrik Schwarz Remix)
11Henrik SchwarzTake Words In Return (Jimi Jules Remix)
12Recondite & Henrik SchwarzMotion
13Henrik Schwarz & Y-BayaniAsembi Ara Amba (Henrik Schwarz Version)
14Code 718Equinox /Henrik Schwarz remix
15Amadou & MariamBofou Safou (Henrik Schwarz Remix)
16Joey Negro & The Sunburst BandMan Of War [Henrik Schwarz Remix]
17Henrik Schwarz & Metropole Orkest feat. Ben WestbeechCounter Culture
18KUNIYUKI & FUMIO ITABASHIONCE AGAIN FEAT. HENRIK SCHWARZ
19Baaba MaalFulani Rock [Henrik Schwarz Remix]
Ти се допадна? Сподели со твоите пријатели