Настани

Идни и Претходни Настани во Клуб Сектор909

2019-04-2723:59Сектор 909200

Funky Fresh meets Skopski Groove

Double G Chvare

Funky Fresh #83 @ Sektor 909 Funky Fresh meets Скопски Грув Double G DJ Chvare 27/04/2019 сабота старт: 24:00 постер дизајн: Elena Uzunovski
2019-04-2623:59Сектор 909200

Bruv DJ Set

Bruv

Thu - 25APR2019 ALEX ACID ULTERIOR Fri - 26APR2019 BRUV Sat - 27APR2019 Funky Fresh meets Skopski Groove CHVARE - DOUBLE G
2019-04-2523:59Сектор 909200

Ulterior & Alex Acid

Ulterior Alex Acid

Thu - 25APR2019 ALEX ACID ULTERIOR Fri - 26APR2019 BRUV Sat - 27APR2019 Funky Fresh meets Skopski Groove CHVARE - DOUBLE G
2019-04-2011:59Сектор 909200

Funky Fresh Saturdays at Sektor 909 / 420 Special

DJ Drazi Drags - B-Day Bash!!! DJ Chvare DJ Goce

Funky Fresh #82 @ Sektor 909 420 Special DJ Drazi Drags - B-Day Bash!!! DJ Chvare DJ Goce 20/04/2019 сабота старт: 24:00 постер дизајн: Elena Uzunovski It's always 420 somewhere!
2019-04-1923:59Сектор 909200

Based On A True Disco Story

* ULTERIOR * UX * SASHO UZUN * BRUV * UZUN BABA * ALEX ACID

FRI - 19APR2019 Based On A True Disco Story Sektor Residents
2019-04-1323:59Сектор 909200

Funky Fresh Saturdays

DJ Goce Dj Oky Doky DJ Chvare

Funky Fresh #81 @ Sektor 909 Вечер посветена на 90's rnb & hip hop звукот! DJ Goce Dj Oky Doky DJ Chvare 13/04/2019 сабота старт: 24:00 постер дизајн: Elena Uzunovski
2019-04-1223:59Сектор 909200

Mr.Roussos & Thomas Numan

Mr. Roussos Thomas Numan

-12APR2019 Mr. Roussos Thomas Numan * Synthetic * Mr. Roussos ------------------ Hailing from the island of Crete Mr. Roussos was influenced by his father's record collection from his early years. He started collecting vinyl from the age of 14 and immediately got hooked to the blooming sound of early House & Techno that was being introduced to Europe at that period. In 1990 at the age of 15 he
2019-04-0623:59Сектор 909200

Funky Fresh Saturdays / Red Bull Paper Wings Afterparty

DJ Chvare DJ Dimitri From Chair DJ Slave DJ Strajk

Funky Fresh #80 @ Sektor 909 Пилоти, подготвени за полетување? На 6ти април ќе се одржи најголемиот натпревар за фрлање на авиончиња од хартија! Натпреварот започнува во 18 часот и ќе се одвива во Веро Центар. Дознај повеќе на https://win.gs/2OIy4Qk По натпреварот, вечерта ја продолжуваме во истиот mood и заедно фрламе авиончиња во Сектор со: DJ Chvare DJ Dimitri From Chair DJ Slave DJ Stra
2019-04-0523:59Сектор 909300/500 MKD

Steffi & Kirk Degiorgio

Steffi Kirk Degiorgio

5 Април е денот кога на Скопје ќе му се случи вистинско техно. Овојпат ни гостуваат резидент диџејот на Berghain/Panorama Bar Steffi и британскиот артист Kirk Degiorgio основачот на Machine техно вечерите каде главниот фокус е презентирање на нови неиздадени техно траки. Продолжуваме со новиот концепт на event-и каде ќе настапат по двајца интернационални артисти во all night long варијанта. S
2019-03-3023:59Сектор 909200

Funky Fresh Saturdays at Sektor 909

DJ Goce DJ Chvare

Funky Fresh #79 @ Sektor 909 DJ Chvare DJ Goce poster design by Elena Uzunovski 30/03/2019 sabota start: 24:00
2019-03-2923:59Сектор 909200

Uzun Brothers - Сектор 909

Uzun Brothers

FRI - 29MAR2019 Uzun Brothers Sasho Uzunovski Ognen Uzunovski Ogi #sektor909#ourgoalisthefuture#balance#uzunbrothers
2019-03-2323:59Сектор 909200

Funky Fresh 3rd Birthday Party

DJ Slave DJ Strajk DJ ILIC DJ Drazi Drags Dj Oky Doky DJ Goce SAF DJ Chvare

Funky Fresh 3rd Birthday Party @ Sektor 909! Funky Fresh DJs presents new member DJ SLAVE! Strajk Oficijalen Profil DJ ILIC DJ Drazi Drags Dj Oky Doky DJ Goce SAF DJ Chvare Poster design: NAK47 Ermal Smajo KryeziuWhy Creative Sabota 23.03.2019 Start 24:00, vlez 200 denari
2019-01-11Сектор909

SAM - Delaphine Records

SAM Sasho Uzun

Samuel Andre Madse - S. A. M. е познат по своите sleek, subtle и tribal траки и неговата "монашка" посветеност. Потекнува од данско, конзервативно, христијанско семејство, син на проповедник за подоцна и тој самиот да заврши теолошки студии. S.A.M. вели дека токму таа продуховеност е неговиот линк до музиката. Благодарен на својот постар брат S.I.M. (и тој е диџеј) кој во време кога во нивното се
2019-01-03Сектор909

Четврток 03.01.2019 со Soul Case

Soul Case

Овој четврток ја започнуваме програмата со соло сет на Soul case. Се гледаме на подиум!
2018-12-31Сектор909

NYE - Сектор 909

Aleksandar Miskoski Thomas Numan /Thomas Papachristou Uzun Brothers /Ognen Uzunovski Ogi & Sasho Uzunovski

Дочек на новата година во Сектор909 Предпродажба на билети по цена од 500мкд воIzlet Kafe, на влез 800мкд. Резервации и информации на 076 909 909.
2018-12-29Сектор909

Serge Clone - Clone Records во Сектор 909

Serge Clone, OG!

Ако постои свето тројство на електронската музичка сцена тогаш дефинитивно членови на ова тројство би биле Mad Mike(Underground Resistance), Dimitri Hegemann(Tresor) и пионерот на холандската techno сцена Serge Clone. Serge е човекот кој стои позади легендарната продавница за плочи Clone Records. Освен раководење на плочара под капата нa Clone Records, Serge истотака менаџира и неколку дискографск
2018-12-27Сектор909

Нов Сектор во градот - Сектор 909

Ulterior, Bruv

Неколку годишната потрага резултираше со среќен крај. Пресреќни сме - we have a winner! Најдовме место кое ќе ја расте традицијата на Сектор 909 и душата на Скопје. Толку убав простор кој ќе овозможи да се реализираме во микс-сфери на уметноста и музиката. Сектор 909 ќе прерасне во современ културен центар, матрица на сите генерации, сериозно фокусиран на едукација и придонес во општествениот живо